Competitii in tara

Informatii despre competitii din tara si de peste hotare

Moderatori: immunE, ungureanu marius

Competitii in tara

Mesajde ungureanu marius » Dum Noi 07, 2010 5:39 am

Cupa Romaniei la BJJ 2010! Pe 13 noiembrie!

Cea mai tare competitie de lupta la sol din Romania, Cupa Romaniei la BJJ, organizata de Absoluto, va avea loc anul acesta pe 13 noiembrie. Sunt asteptati peste 100 de sportivi la start, din diferite discipline. Se pot incrie sportivi indiferent de stilul practicat sau de apartenenta la un club sau o federatie.
Pentru mai multe info legat de inscriere, taxa de participare etc. la: tudor_bjj@yahoo.com Inscrierile trebuie sa cuprinda nume, prenume, varsta, categoria de grutate, divizia, clubul reprezentat.

Locatia: Sala de lupte a Stelei – Calea Plevnei 114, Bucuresti.
Data: 13 noiembrie 2010
Ora de incepere: 11.00

Categorii de experienta: Divizia NOVICE (centura alba in BJJ sau sub 2 ani de experienta intr-un stil cu componenta de grappling: judo, sambo, libere, greco, jiu jitsu traditional, kempo etc.), Divizia AVANSAT (centuri superioare in BJJ sau peste 2 ani de experienta intr-un stil cu componenta de grappling)

Categoriile de greutate: -65 kg, -75, -85, -95, +95 si Open (Reamintim ca greutatea admisa include kimonoul de lupta si cantarirea se va face inainte de participarea la prima lupta)

Premii in valoare totala de 1000 lei.
ungureanu marius

Re: Competitii in tara

Mesajde Kid_girl » Dum Noi 14, 2010 10:19 am

Ieri intentionam sa ajung la BJJ, dar din motive legate de sanatate nu am reusit sa fac asta! Mi-ar fi placut sa filmez ce s-a-ntamplat acolo si sa obtin un regulament sau ceva mai multe informatii! Imi pare rau ca nu am putut sa ajung, dar cu siguranta vor mai fi si alte competitii si poate atunci voi fi acolo sa vad cum stau lucrurile!
Ari no mama ga suteki dato itte kureta koto go...Ureshikute, ureshikute!!!
Kid_girl

Înapoi la Competitii